Hanna Krall

Poszukujesz informacji odnośnie życia i twórczości Hanny Krall? Chcesz się dowiedzieć w jakiej epoce tworzyła lub jakie jest miejsce urodzenia Hanny Krall? W takim razie zapoznaj się z poniższą listą poświęconą Hannie Krall, jej dziełom, a także innym zagadnieniom związanym z nią. Dzięki zawartym materiałom poznasz najważniejsze informacje dotyczące życia i twórczości Hanny Krall. Więcej

Jak napisać życiorys Hanna Krall?

Biografia jest opisem życia konkretnej osoby, która zasłynęła dzięki swojej działalności, np. artystycznej, sportowej, naukowej itp. To nie jest tylko spis dat i wydarzeń z życia człowieka, jak w przypadku biogramu. Biografia poszerzona jest o elementy krytyczno-analityczne. Jak napisać biografię?

Przede wszystkim musimy uporządkować chronologicznie wszelkie fakty z życia naszego bohatera. Na wstępie piszemy podstawowe dane – imię, nazwisko, datę urodzenia, ewentualnie śmierci oraz wykonywany zawód. Następnie opisujemy drogę życiową przedstawianej osoby, od dzieciństwa, przez młodość, aż do starości. Skupiamy się jednak nie tylko na karierze – wspominamy jego życie prywatne, rodzinę i zainteresowania.

Ostatnim etapem jest podsumowanie, w którym zawrzemy refleksje na temat danej osoby. Warto się zastanowić, jaki cel ma biografia. Czy chcemy kogoś pokazać w dobrym, czy złym świetle? W tej części dobrze jest również przywołać opinie bliskich przyjaciół bohatera biografii. Jeśli zależy nam na obiektywizmie, poszukajmy też opinii przeciwstawnych. W podsumowaniu możemy wyrazić własne zdanie, napisać, za co cenimy daną osobę i dlaczego jest dla nas ważna?

Mordechaj Anielewicz
charakterystyka

Mordechaj Anielewicz charakterystyka

Mordechaj Anielewicz Marian, Malachi czy Aniołek to, jak mogłoby się wydawać...

Więcej

JęZYK POLSKI
Marek Edelman
charakterystyka

Marek Edelman charakterystyka

Marek Edelman – charakterystyka Powstanie warszawskie, getto, konspiracja i śmierć to...

Więcej

JęZYK POLSKI
Zdążyć przed Panem Bogiem
streszczenie

Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall

„Zdążyć przed Panem Bogiem” to jedna z najbardziej znanych publikacji...

Więcej

JęZYK POLSKI
Hanna Krall
biografia

Hanna Krall - biografia

Mówiła o sobie w rozmowie z Jackiem Antczakiem, opisanej w...

Więcej

JęZYK POLSKI
© 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Regulamin Polityka prywatności

Porozmawiaj z nami

Wybierz interesujące Ciebie tematy

Dane kontaktowe

!
!
!

Dla firm

!