Johann Wolfgang von Goethe

Poszukujesz informacji odnośnie życia i twórczości Johanna Wolfganga von Goethe? Chcesz się dowiedzieć w jakiej epoce tworzył lub jakie jest miejsce urodzenia Johanna Wolfganga von Goethe? W takim razie zapoznaj się z poniższą listą poświęconą Johannowi Wolfgangowi von Goethe, jego dziełom, a także innym zagadnieniom związanym z nim. Dzięki zawartym materiałom poznasz najważniejsze informacje dotyczące życia i twórczości Johanna Wolfganga von Goethe. Więcej

Jak napisać życiorys Johann Wolfgang von Goethe?

Biografia jest opisem życia konkretnej osoby, która zasłynęła dzięki swojej działalności, np. artystycznej, sportowej, naukowej itp. To nie jest tylko spis dat i wydarzeń z życia człowieka, jak w przypadku biogramu. Biografia poszerzona jest o elementy krytyczno-analityczne. Jak napisać biografię?

Przede wszystkim musimy uporządkować chronologicznie wszelkie fakty z życia naszego bohatera. Na wstępie piszemy podstawowe dane – imię, nazwisko, datę urodzenia, ewentualnie śmierci oraz wykonywany zawód. Następnie opisujemy drogę życiową przedstawianej osoby, od dzieciństwa, przez młodość, aż do starości. Skupiamy się jednak nie tylko na karierze – wspominamy jego życie prywatne, rodzinę i zainteresowania.

Ostatnim etapem jest podsumowanie, w którym zawrzemy refleksje na temat danej osoby. Warto się zastanowić, jaki cel ma biografia. Czy chcemy kogoś pokazać w dobrym, czy złym świetle? W tej części dobrze jest również przywołać opinie bliskich przyjaciół bohatera biografii. Jeśli zależy nam na obiektywizmie, poszukajmy też opinii przeciwstawnych. W podsumowaniu możemy wyrazić własne zdanie, napisać, za co cenimy daną osobę i dlaczego jest dla nas ważna?

Johann Wolfgang
von Goethe
biografia

Johann Wolfgang von Goethe - biografia

Johann Wolfgang von Goethe - dramatopisarz niemiecki, polityk i wolnomularz...

Więcej

JęZYK POLSKI
Cierpienia Młodego Wertera
streszczenie

Cierpienia młodego Wertera - Johan Wolfgang Goethe

„Cierpienia młodego Wertera” są powieścią epistolarną, napisaną przez Johanna Wolfganga...

Więcej

JęZYK POLSKI
© 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Regulamin Polityka prywatności

Porozmawiaj z nami

Wybierz interesujące Ciebie tematy

Dane kontaktowe

!
!
!

Dla firm

!