Keri Smith

Poszukujesz informacji odnośnie życia i twórczości Keri Smith? Chcesz się dowiedzieć w jakiej epoce tworzyła lub jakie jest miejsce urodzenia Keri Smith? W takim razie zapoznaj się z poniższą listą poświęconą Keri Smith, jej dziełom, a także innym zagadnieniom związanym z nią. Dzięki zawartym materiałom poznasz najważniejsze informacje dotyczące życia i twórczości Keri Smith. Więcej

Jak napisać życiorys Keri Smith?

Biografia jest opisem życia konkretnej osoby, która zasłynęła dzięki swojej działalności, np. artystycznej, sportowej, naukowej itp. To nie jest tylko spis dat i wydarzeń z życia człowieka, jak w przypadku biogramu. Biografia poszerzona jest o elementy krytyczno-analityczne. Jak napisać biografię?

Przede wszystkim musimy uporządkować chronologicznie wszelkie fakty z życia naszego bohatera. Na wstępie piszemy podstawowe dane – imię, nazwisko, datę urodzenia, ewentualnie śmierci oraz wykonywany zawód. Następnie opisujemy drogę życiową przedstawianej osoby, od dzieciństwa, przez młodość, aż do starości. Skupiamy się jednak nie tylko na karierze – wspominamy jego życie prywatne, rodzinę i zainteresowania.

Ostatnim etapem jest podsumowanie, w którym zawrzemy refleksje na temat danej osoby. Warto się zastanowić, jaki cel ma biografia. Czy chcemy kogoś pokazać w dobrym, czy złym świetle? W tej części dobrze jest również przywołać opinie bliskich przyjaciół bohatera biografii. Jeśli zależy nam na obiektywizmie, poszukajmy też opinii przeciwstawnych. W podsumowaniu możemy wyrazić własne zdanie, napisać, za co cenimy daną osobę i dlaczego jest dla nas ważna?

Zniszcz ten dziennik
streszczenie

Zniszcz ten dziennik - Keri Smith

Nietypowa okładka, kontrowersyjny tytuł i miliony sprzedanych egzemplarzy. Książka „Zniszcz...

Więcej

JęZYK POLSKI
© 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Regulamin Polityka prywatności

Porozmawiaj z nami

Wybierz interesujące Ciebie tematy

Dane kontaktowe

!
!
!

Dla firm

!