Boy hotelowy / Poznaj drogę do zawodu

Kim jest boy hotelowy?

Hotele, które mają cztery lub pięć gwiazdek, najczęściej zatrudniają kogoś takiego jak boy hotelowy. Jest to osoba, która zdecydowanie podnosi prestiż danego hotelu. Do jego obowiązków należy powitanie gości przed hotelem, otwarcie drzwi taksówki czy też auta, którym przyjechał gość. Także otwarcie drzwi hotelu i przeprowadzenie gościa do recepcji, leży w gestii boya hotelowego.

Jak zostać boyem hotelowym?

Najprostszą drogą do pracy jako personel hotelowy, jest ukończenie technikum hotelarskiego. Taka szkoła daje możliwość praktycznego poznania zawodu. Większość szkół ściśle współpracuje z wieloma hotelami na całym świecie. To daje możliwość dokładnego poznania zawodu, np. boya hotelowego, od strony praktycznej. Dzięki temu przyszły hotelowy boj może zobaczyć, jakie będzie miał obowiązki i zastanowić się, czy na pewno chce pracować w tej branży.

Cechy dobrego boy’a hotelowego

W zawodzie boy’a hotelowego bardzo liczą się cechy charakteru. Podstawą w tej pracy jest cierpliwość. Goście hotelowi są różni i mają różne wymagania. Zadaniem personelu hotelowego jest sprawić, aby goście byli usatysfakcjonowani. Zazwyczaj gość najpierw spotyka boy’a hotelowego. Dlatego ten musi on wywrzeć dobre pierwsze wrażenie. W związku z tym w tej pracy liczy się wysoka kultura osobista. Nienaganne maniery i dobra aparycja personelu, to coś co goście hotelowi bardzo sobie cenią.

Jak wygląda praca w hotelu?

Bycie boy’em hotelowym to ciężka praca. Hotel jest miejscem, gdzie przyjeżdżają przeróżni goście, o bardzo różnych charakterach. Nawet najbardziej opryskliwy czy uciążliwy gość hotelowy musi być obsłużony na najwyższym poziomie. Inaczej będzie negatywnie oceniał dany hotel i robił mu antyreklamę. Decydując się na zawód boy’a hotelowego należy pamiętać, że praca w hotelarstwie to ciężka i wymagająca praca, która daje jednak wiele satysfakcji. Gdy przyszły boy hotelowy postanowi, że praca w hotelu Kraków będzie dobrym pomysłem, może liczyć na dobre zarobki. Równie dobrym wyborem będzie praca w hotelu Warszawa, tutaj także można liczyć na dobre pensje.

Ile zarabia boy hotelowy?

Zarobki boy’a hotelowego w dużej mierze zależą od miasta i dzielnicy, w jakiej znajduje się hotel. W dużych miastach łatwiej o hotel, który jest na wysokim poziomie, więc i zarobki w takich hotelach automatycznie są wyższe. W takiej branży jak hotelarstwo zarobki boya hotelowego zależą od jego cech osobowościowych. Najczęściej na początku swojej kariery hotelarskiej boy zarabia równowartość najniższej krajowej. Do tego należy doliczyć napiwki jakie dają goście, np. za przyniesienie walizek do recepcji, wniesienie ich do pokoju czy też inne drobne usługi. Jeśli boy hotelowy będzie miły i kulturalny, z pewnością goście hotelowi to docenią. Zaangażowanie w pracę i uśmiech na twarzy także w tej branży pomaga w pięciu się po szczeblach kariery i co za tym idzie zwiększanie swoich zarobków.

Gdzie odbyć praktyki, staże?

Jako uczeń technikum hotelarskiego, kandydat na boy’a hotelowego ma wiele możliwości nabycia umiejętności praktycznych. Na początek warto poszukać hoteli w swoim mieście. W szkole także na pewno jest osoba odpowiedzialna za organizację praktyk dla uczniów. Najlepiej skontaktować się z nią, ponieważ taka osoba wie jakie hotele potrzebują stażystów i pomoże we wszystkich formalnościach. U szkolnego konsultanta znajdują się również oferty współpracy pochodzące od hoteli zagranicznych. Jeżeli uczeń zna języki obce, taki zagraniczny staż może bardzo mu pomóc w późniejszym znalezieniu dobrze płatnej posady w hotelu.

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Regulamin Polityka prywatności

Porozmawiaj z nami

Wybierz interesujące Ciebie tematy

Dane kontaktowe

!
!
!

Dla firm

!