Fotomodelka / Pewnym krokiem do kariery

Kim jest fotomodelka?

Niektóre z nas marzą o karierze modelki, której zdjęcia zachwycają, wzruszają lub bawią do łez. Zawód fotomodelki, choć nie jest tak rygorystyczny, to nie jest przeznaczony dla każdego. Tu również należy mieć odpowiednie predyspozycje.

Przede wszystkim większość z nas zniechęca się świadomością nieidealnych proporcji ciała. Fotomodeling natomiast dopuszcza różne kombinacje. Wymagania fotomodelek często są uzależnione od tego, gdzie i w jakim celu będą wykorzystywane zdjęcia modelek. Wracając jednak do wymagań, w portfolio modelki powinny znaleźć się wszystkie dane osobowe takie jak wiek, wzrost, obwód talii, a także obwód bioder. Zdjęcia natomiast obejmują takie kadry, na których widzimy całą osobę z przodu, z boku i od tyłu, a także avatar, czyli wykadrowane zdjęcie twarzy. Nie jest mile widziane umieszczanie w portfolio zdjęć w pełnym makijażu lub wymyślnych strojach, jak wyobrażają to sobie niektóre dziewczyny.

Baza modelek to najczęściej strona internetowa zawierająca profesjonalne portfolia fotomodelek, a także fotomodeli, a bank twarzy fotomodeli polega na umieszczeniu na takiej stronie dotyczącej modelingu zdjęć modelek lub modeli, którzy mogą wystąpić w reklamach, spotach, czy też różnych sesjach zdjęciowych.

Jak zostać fotomodelką?

Jeżeli czujemy się na siłach, uważamy, że mamy pełną motywację i predyspozycje, możemy zastanowić się jak zostać fotomodelką? Umieszczenie swojego portfolio w agencji modelek lub banku twarzy jest dobrym początkiem. Wystarczy odpowiednio wykonać zdjęcia, w dobrej jakości i spełniające wymagania, które zazwyczaj są umieszczone na stronie z bazą modeli i modelek. Ważne jest aby nie umieszczać tam swoich prywatnych zdjęć – przyszłego pracodawcy nie interesuje jak spędziłaś wakacje lub jak wyszedłeś na zdjęciu z imprezy urodzinowej kumpla.

Czytaj cały artykuł

Fotomodelka - praca

Jeżeli masz gładką skórę, zdrowe i lśniące włosy oraz białe zęby to jesteś już o krok od bycia świetną modelką. Praca fotomodelki wiąże się jednak z pewnymi predyspozycjami psychicznymi, a nie tylko fizycznymi.

Czytaj cały artykuł

Ile zarabia fotomodelka?

Jeżeli zastanawiałaś się nad pracą w modelingu, to na pewno istotne jest dla Ciebie ile zarabia fotomodelka? Oczywiście najlepsze na świecie modelki zarabiają fortunę, ale odpowiednie zarobki zależne są również od waluty i kraju, w którym pracuje.

Czytaj cały artykuł

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Regulamin Polityka prywatności

Porozmawiaj z nami

Wybierz interesujące Ciebie tematy

Dane kontaktowe

!
!
!

Dla firm

!